Aplikacja do aktualizacji cen i stanów Prestashop

Prestashop app

Jak rozwiązaliśmy problemy aktualizacji cen produktów i stanów magazynowych w naszej hurtowni – autorska aplikacja!

Nakreślenie problemu

Pierwszą hurtownię internetową założyliśmy kilka lat temu na bazie silnika Prestashop, w tamtym czasie zajmował się tym jeszcze podwykonawca. W związku z tym, że posiadamy szeroki asortyment z wielu firm, pojawił się problem aktualizacji cen oraz stanów magazynowych. Aplikacja do aktualizacji cen i stanów Prestashop to było to, czego potrzebowaliśmy.

Każdy producent ma inny format kodu: liczbowe, literowo-liczbowe lub literowe. W przypadku naszej hurtowni, dwie z firm miały kody w formacie cyfrowym, które się ze sobą pokrywały, co generowało szereg trudności (u obydwu producentów występował towar z kodem 00001).

W poszukiwaniu rozwiązania

Szukając rozwiązania, znaleźliśmy kilka dodatków do Prestashop realizujących masowy update cen, jednak nie pozwalały one na ich aktualizację po producencie. Dodatkowo, z uwagi na ogromny asortyment, proces ten zajmował bardzo dużo czasu.

Kolejną napotkaną trudnością było to, że producenci nie mogli udostępnić nam integracji ze swoimi systemami, a jedyne co mogli zaoferować to pliki xls ze stanami magazynowymi i cenami produktów.

Połowiczny sukces, czyli pierwsza wersja aplikacji

Pierwsza desktopowa aplikacja została przygotowana jeszcze przez firmę zewnętrzną. Realizowała ona aktualizację cen i stanów na podstawie plików csv, przygotowywanych z otrzymywanych plików xls. Był to duży progres, ale wciąż niewystarczający. Aplikacja poprawiała ceny działając na serwerze, przez co update np. 1000 cen trwał kilkanaście godzin. Na domiar złego, aplikacja po prostu przestała działać w momencie zmiany hostingu z nazwa.pl na linux.pl.

Najlepiej, kiedy zrobisz coś własnoręcznie, czyli tworzymy swoją własną aplikację do aktualizacji

Był to jeden z pierwszych bodźców, motywujący naszych specjalistów do stworzenia innowacyjnego rozwiązania. Udało się nam stworzyć aplikację, w której samemu można wybrać serwer oraz parametry dostępu, a następnie przeprowadzać aktualizację stanów i cen po producencie. Przeprowadza ona update po swojej stronie, co powoduje, że operacje przebiegają bardzo szybko.

Aby innym pracowało (aktualizowało) się łatwiej

Po kilku latach jej stosowania byliśmy na tyle zachwyceni i pewni jej niezawodności, że postanowiliśmy wprowadzić ją do oferty. Teraz jako finalny produkt naszej firmy chcemy podzielić się tym rozwiązaniem z innymi przedsiębiorcami.

Jeżeli i Ty zmagasz się z problemem stanów magazynowych oraz aktualizacji cen produktów, napisz do nas i zapytaj o możliwości współpracy!

Rezultaty

Podsumowując, udało się nam drastycznie skrócić czas wymagany na przeprowadzenie procesu aktualizacji cen i stanów w naszym sklepie internetowym Presta.

Zastanawiasz się jak nasza aplikacja może pomóc Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o Twoich potrzebach. Pokażemy Ci jej zastosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *