Identyfikacja wizualna Fernflower_ceramics

Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna oraz media społecznościowe dla Fernflower_ceramics – projekt i wykonanie

Fernflower_ceramics to pracownia artystyczna prowadzona przez Julię, która tworzy ozdoby ceramiczne z motywem roślinnym. Początki jej działalności biorą się od odbijania liści na papierze, a następnie na ubraniach. Po pierwszych próbach chciała jeszcze skuteczniej utrwalać piękno roślin, co doprowadziło do eksperymentów z ceramiką. Identyfikacja wizualna i media społecznościowe to dwa elementy, o stworzenie których artystka poprosiła nas przed zbliżającymi się targami rękodzieła, na których chciała lepiej zaprezentować swoje wyroby.

Pomogliśmy jej pracom dotrzeć do szerszej publiczności. Chcesz się dowiedzieć jak? Zapraszam do lektury dalszej części tekstu.

Problem klienta

Główny problem polegał na tym, że dotychczas jedynym miejscem, gdzie Julia mogła prezentować swoje produkty była jej pracownia. Brak możliwości udostępniania swoich dzieł sprawiał, że zainteresowanie jej marką było niskie. Cała ta sytuacja miała bezpośrednie przełożenie na ograniczony wolumen sprzedaży.

Rozwiązania

Nasza współpraca od samego początku przebiegała bardzo sprawnie. Działania rozpoczęliśmy od przeprowadzenia krótkiego badania rynku i określenia grupy docelowej dla Fernflower_ceramics. Jest to niezwykle istotny etap przed przystąpieniem do pracy koncepcyjnej. Następnie płynnie przeszliśmy do przygotowania identyfikacji wizualnej. W pierwszej kolejności zaproponowaliśmy kilka projektów logo, z których Julia wybrała najbardziej odpowiednie.

Identyfikacja wizualna - projekt logo

Wizualizacje były proste, ale eleganckie i spójne z tematyką wykonywanych rękodzieł. Składały się głównie z motywów roślinnych zawierających paproć lub inicjały nazwy pracowni. Finalnie zdecydowano się na dwa warianty – białą paproć na czarnym tle oraz czarną paproć na białym tle. Obie wersje w okręgu opatrzonym pełną nazwą pracowni. Identyfikacja wizualna dla Fernflower_ceramics była wstępnie gotowa.

Identyfikacja wizualna - właściwe logo

Następnie przystąpiliśmy do tworzenia profili na FacebookuInstagramie. Stworzyliśmy graficzny layout przypiętych postów na Facebooku oraz relacji wyróżnionych na Instagramie, których celem było wyodrębnienie wyrobów tworzonych przez artystkę oraz innych istotnych informacji na tle pozostałej zawartości. Dlatego też w tym celu użyliśmy motywów roślinnych, zdjęć Julii oraz jej wyrobów, co dodatkowo podkreśliło specyfikę pracowni. Chcieliśmy stworzyć spójną i profesjonalną estetykę, która odzwierciedlałaby styl i charakter marki. Podczas pracy skupiliśmy się na wykorzystaniu kolorów, które pasowały do motywu paproci oraz użyciu czcionek, które były gustowne, lecz w dalszym ciągu czytelne. W naszej pracy zwracaliśmy również uwagę na wartości estetyczne, jakie są ważne dla naszej klientki, co pozwoliło nam stworzyć wyjątkową i przyciągającą uwagę stylistykę.

Identyfikacja wizualna - projekt postów i rolek

Na życzenie Julii, stworzyliśmy również papierowe wizytówki zawierające linki do jej profili na mediach społecznościowych. Wizytówki były minimalistyczne, ale eleganckie, co miało nawiązywać do charakteru pracowni.

Identyfikacja wizualna - projekt wizytówki

Podsumowanie, czyli jak identyfikacja wizualna odmieniła oblicze pracowni artystycznej

Czas pracy nad projektem wyniósł 10 dni. Dzięki naszej pracy Julia zyskała nowych odbiorców i możliwość poszerzenia swojej grupy docelowej. Media społecznościowe pozwoliły jej na bardziej efektywną promocję swoich wyrobów, co było szczególnie ważne przed zbliżającymi się targami rękodzieła. Praca nad identyfikacją wizualnąmediami społecznościowymi dla pracowni Fernflower_ceramics była dla nas ciekawym wyzwaniem. Udało nam się stworzyć spójny wizerunek, który pomógł Julii w jej działaniach marketingowych.

 

@michalewitagroup Budowanie mediów społecznościowych #ewitagroup #socialmediamanager #ecommerce ♬ Cool and cool background music with a fantastic feel – TOKU SPACE MUSIC

Zastanawiasz się jak możemy pomóc Ci z twoją wizualną identyfikacją?

Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o Twoich potrzebach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *