Wprowadzanie firm na polski rynek

Wprowadzanie firm na polski rynek

Wprowadzanie firm na polski rynek, czyli co możemy dla Ciebie zrobić

Próba wejścia na nową arenę gospodarczą, inną niż macierzysta, często wiąże się z wieloma obowiązkami i dopełnieniem mnóstwa formalności. Czy to wymogi prawa cywilnego, wymogi kulturowe czy po prostu bariera językowa. Zawsze będą jakieś problemy, które będą wymagały indywidualnego podejścia i dobrej znajomości lokalnych zwyczajów i przepisów. Dzięki własnemu doświadczeniu bardzo poważnie traktuję wprowadzanie firm na polski rynek, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, jak skomplikowany jest nasz rodzimy system, czy to podatkowy, czy prawny.

To kolejny odcinek bloga e-commerce, w którym omawiam naszą ofertę na podstawie różnych zagadnień. Dzisiejszy temat dedykowany jest przede wszystkim klientom zagranicznym, którzy planują rozpocząć biznes w naszym kraju. Jest to w zasadzie zbiór kilku wyselekcjonowanych, realizowanych przez nas usług, dobranych pod kątem optymalnego wsparcia wyżej wymienionych odbiorców.

Zrozumienie potrzeb to klucz do sukcesu

Pewnie brzmi to nieco szablonowo, ale w powyższym zdaniu zawiera się cały sens nawiązywania wartościowej współpracy. Można proponować ogrom usług, ale kiedy nie umie się w odpowiedni sposób przedstawić ich potencjalnemu klientowi, cały dotychczasowy wysiłek idzie na marne. Dlatego też zawsze staramy się jak najlepiej dobrać poszczególne elementy oferty. Wszystko to, aby nasz usługobiorca był przekonany o słuszności wyboru konkretnych pozycji, które zostaną mu zaprezentowane. Przesyłając do nas zapytanie, po przeprowadzeniu wstępnej rozmowy, analizujemy bieżącą sytuację podmiotu. Następnie staramy się maksymalnie dostosować nasze możliwości wykonawcze do potrzeb zainteresowanego. W kolejnych akapitach wymienię wszystkie składowe, które możemy zarekomendować.

Nieoczywiste oczywistości

Nie jest tajemnicą, że podstawą obecności jakiejkolwiek firmy na dowolnym rynku jest lokalizacja jej treści w jego języku macierzystym. Pisząc słowo „treść” mam na myśli wszystko, z czym może mieć do czynienia lokalny odbiorca końcowy. A już w szczególności ten, który posługuje się wyłącznie swoim językiem ojczystym. Począwszy od zawartości strony internetowej, poprzez teksty reklamowe, na fizycznych nośnikach zawartości (na przykład gadżetach firmowych) skończywszy. Żeby prowadzić skuteczną sprzedaż, czy to stacjonarną, czy też w formie e-commerce, istotne jest, żeby konsument był świadomy swojego wyboru. Natomiast co zrobić w sytuacji, kiedy znajdzie on coś, co go zaciekawi, ale opis produktu będzie dla niego niezrozumiały? Można z tego błahego powodu stracić domniemanego klienta.

Jak temu zaradzić?

Żeby nie dopuścić do tej niepotrzebnej sytuacji, wystarczy przetłumaczyć wszystkie niezbędne zasoby biorące udział w procesie sprzedażowym. Teraz jedna ważna kwestia. Często wydaje się, że wrzucenie tekstu w dowolny translator załatwia całą sprawę. Nic bardziej mylnego! Aplikacje takie jak chociażby Tłumacz Google nierzadko nie potrafią zachować kontekstu pierwotnej wiadomości. Może to wynikać z faktu, że w języku angielskim dużo rzeczowników (chociaż nie tylko) w bardziej dokładny sposób określa znaczenie przedmiotu, który opisuje. Weźmy tu na przykład słowo „zamek”, które ma kilka znaczeń. W języku polskim, na pierwszy rzut oka nie jest oczywiste o co może nam chodzić. Natomiast w języku angielskim słowa takie jak „castle”, „lock”, czy „zipper” od razu jasno sygnalizują nam co mamy na myśli.

Receptą na wszystkie te problemy jest profesjonalne tłumaczenie tekstów. Warto zainwestować w wysokiej jakości rozwiązanie, które w dużym stopniu może wpłynąć na konwersje, czyli pośrednio na sprzedaż. W przypadku potencjalnego klienta, który w pełni rozumie, co w danej chwili przegląda występuje zdecydowanie większa szansa na sfinalizowanie transakcji.

Zaprezentuj się najlepiej, jak potrafisz – wprowadzanie firmy na polski rynek tego wymaga

Marka (ang. brand) to zespół elementów, których rolą jest identyfikacja usług i towarów oraz odróżnienie ich od produktów konkurencji na rynku. Oczywiście generując w ten sposób korzyści ekonomiczne. Mogą to być nazwy, określenia, znaki, symbole, logo oraz projekty graficzne.

Nie bez przyczyny rozpocząłem ten akapit od takiej definicji. Uświadomienie sobie, jak istotna jest identyfikacja, między innymi wizualna, jest jedną z podstaw krętej drogi do sukcesu. My, jako usługodawca możemy zrobić poszczególne elementy składowe, wymienione w powyższej formułce. Jednak w kontekście zagranicznych biznesów skupiamy się bardziej na dostosowaniu już istniejących do polskich warunków. Ponownie wraca tutaj temat przede wszystkim poprawnego tłumaczenia treści. Tworząc materiały reklamowe, w celu trafienia do szerszego grona odbiorców, powinny być one dla nich zrozumiałe. Nie biorę tu pod uwagę przykładowo markowych sloganów, jak chociażby „Just do it” od Nike. Są to hasła uniwersalne, nie wymagające translacji, pozwalające od razu zidentyfikować konkretny brand. My zajmujemy się sporządzaniem treści oraz adaptowaniem już istniejących, tak aby były tożsame dla naszego rynku.

Zakładając tą firmę, wychodziłem z założenia, że kompleksowość usług stanowi niezaprzeczalną wartość dodaną dla klienta. Dzieje się tak głównie z powodu dużej oszczędności czasu, a co za tym idzie pieniędzy, bo jak wiadomo, czas to pieniądz. Można u nas zamówić zarówno przygotowanie zawartości w formie cyfrowej, jak i fizycznej. Proszę wyobrazić sobie następującą sytuację. Tworzymy dla Ciebie tłumaczenie Twojego contentu. Masz ciekawy projekt odzieży reklamowej? Może przy okazji chciałbyś od razu wykonać nadruki na ubraniach? Z nami nie stanowi to żadnego problemu. Z uwagi na złożoność naszej oferty jesteśmy w stanie sprostać różnym wymogom interesantów.

Media społecznościowe oraz dlaczego warto poświęcić im więcej uwagi

Bardzo często w internecie spotykam się z takim zjawiskiem, że często duże, dobrze rozwinięte firmy, których promocja działalności w internecie w mojej ocenie mogłaby być kluczowa, albo w ogóle nie posiadają konta na jakiejkolwiek platformie, albo jest ono strasznie zaniedbywane. Niska regularność postów, nieaktualne informacje podane w opisie (o zgrozo!), niewystarczający współczynnik odpowiedzi – to tylko niektóre z wielu problemów z którymi borykają się fanpage w social mediach. To trochę tak, jakby powiesić na tablicy ogłoszeń interesującą informację z dołączonym naszym numerem kontaktowym, po czym wyłączyć telefon i wsadzić do szuflady. Albo co gorsza, podać błędny numer Sytuacja z każdej strony wydaje się być niekorzystna. Klient ma marne szanse na kontakt z nami. Ponadto z powodu nierzetelnych danych nie jest w stanie już nic więcej wywnioskować. My natomiast tracimy potencjalne możliwości sprzedaży.

Jeżeli przedsiębiorstwo ma problem z prowadzeniem mediów społecznościowych we własnym kraju, myślę że nie będzie lepiej w przypadku lokalizacji treści w językach obcych. W naszej ofercie wsparcia e-commerce proponujemy zajęcie się tym problemem. Proponujemy kompleksowe rozwiązanie: obsługę profilu po polsku oraz dodatkowo konfigurację oraz monitorowanie kampanii Facebook Ads. Jest wiele zalet profesjonalnego zajęcia się tymi zagadnieniami. Po pierwsze, chyba najistotniejsze – wysoka jakość obsługi klienta. Po drugie, niebagatelny wzrost naszego zasięgu w świadomości użytkowników sieci poprzez skutecznie wdrożoną reklamę.

Dura lex, sed lex

Chyba nie muszę tłumaczyć, że stosowanie się do obowiązujących w danym kraju norm prawnych jest bezsprzecznie najważniejsze. Polska nie jest tu wyjątkiem. Zawiłości systemu podatkowego oraz stale zmieniające się przepisy nie ułatwiają życia. Jednak z uwagi na fakt, że nasz rynek macierzysty jest bardzo dobrym miejsce do inwestycji oraz w dalszym ciągu jesteśmy krajem rozwijającym się, warto podjąć ten trud. Od kilku lat prowadzę własną działalność, dzięki czemu całe niezbędne, nabyte doświadczenie, które w zasadzie ciągle zdobywam, pozwalala mi teraz proponować innym pomoc w zakresie wdrażania własnego interesu w realiach, w których przyszło mi pracować.

Dostosowujemy naszą ofertę w zależności od tego, czy chcesz założyć bezpośrednio oddział swojej firmy, czy nową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Warto wyjaśnić tutaj różnice wynikające z tych dwóch możliwości. Działalność gospodarcza oddziału obejmuje tylko działalność, którą przedsiębiorca zagraniczny prowadzi w kraju swojej rejestracji. To dość znamienne ograniczenie w porównaniu z założeniem nowej spółki z o.o. Wynika to z faktu, iż działalność takiej spółki może być prowadzona w każdym prawnie dopuszczalnym celu.

Zakładając oddział zagraniczny w Polsce należy dopełnić szeregu obowiązków. Z tych bardziej istotnych powinienem wymienić posiadanie siedziby, wpis do KRS, ustanowienie reprezentanta oddziału, uzyskanie NiPu oraz numeru VAT (w przypadku wykonywania świadczeń objętych tym podatkiem). Między innymi z tą wiedzą i naszą pomocą, wprowadzanie firm na polski rynek idzie sprawnie i bez większych problemów.

Zaprezentuj się i sprawdź możliwości

Jedną z najlepszych możliwości sprawdzenia, czy wejście do Polski jest opłacalne oraz jakie zainteresowanie będą budzić Twoje produkty bądź usługi są targi branżowe. Jest to okazja do przedstawienia swojego przedsiębiorstwa na naszym podwórku, czym się ono zajmuje, jaką ma ofertę oraz jakie reakcje wzbudza wśród potencjalnych kontrahentów. Świadcząc wyłącznie kompleksowe wsparcie dla firm pomagamy organizować wizyty na tego typu wydarzeniach. Warto korzystać z tej formy prezentacji. Więcej szczegółów, co do organizacji takiej wizyty jestem w stanie podać po przeanalizowaniu konkretnego przypadku.

Zaufaj nam i zostaw wprowadzanie firm na polski rynek profesjonalistom

Starałem się w tym tekście przedstawić, w jaki sposób możemy wspomóc przedsiębiorstwa zagraniczne w zakresie rozpoczynania biznesu na terenie naszego kraju. Wymienione w nim elementy połączone razem stanowią optymalne rozwiązanie dla zdecydowanej większości przypadków. Warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów i powierzyć im zadanie uporania się z zawiłościami towarzyszącymi zakładaniu działalności gospodarczej w Polsce.

Planujesz rozszerzyć działalność o polski rynek i nie wiesz jak się za to zabrać?

Współpraca z nami to Twoje gotowe rozwiązanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *